Chcesz nagrać własny podcast? W tej książce znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, żeby podbić serca słuchaczy i wzmocnić głos Twojej marki!” – tak brzmi fragment strony przedsprzedażowej mojej książki „Podcast w biznesie”. Brzmi zachęcająco? Być może, ale czy uwierzysz mi na słowo? Postanowiłam to sprawdzić! Poprosiłam grupę znanych przedsiębiorców i specjalistów z różnych dziedzin o recenzję i dziś pokażę Ci, jakie były ich opinie o książce.

Na moje 30. urodziny postanowiłam sprawić sobie jeden z prezentów, o których marzyłam przez całe życie. Był to tatuaż w kształcie skrzydła nietoperza, który możesz teraz zobaczyć w logo mojej marki, Wing Person. Co symbolizował? Wiele kluczowych momentów z mojego życia, nieodłącznie związanych z tłumaczeniami, literaturą i moją fascynacją rosyjską fantastyką. Była to moja wariacja na temat tatuażu, który mieli na karku bohaterowie przetłumaczonej przeze mnie powieści Czasodzieje. Klucz czasu” Natalii Sherby. Opinie o książce opisałam w innym artykule.

Ale to tylko jedna z przyczyn. To miniaturowe skrzydło, zwieńczone wskazówką zegara z założenia miało być zwieńczeniem pewnego etapu w moim życiu. A w rzeczywistości okazało się początkiem zupełnie nowej przygody.

Dlaczego?

Gdyż już rok później miałam 2 kolejne – sterowiec i sowę Hedwigę. Każdy jest inny, a jednak wszystkie symbolizują to samo – gotowość na zmiany i odwagę, by sięgać po swoje marzenia. I być czyjąś dodatkową parą skrzydeł, a jakże 🙂

Za każdym razem, gdy mam gorszy dzień lub chwilę zwątpienia, czy to, co robię ma sens, spoglądam na moje tatuaże i odnajduję w sobie siłę, by działać dalej. To moje źródło energii, inspiracji i taka osobista „przypominajka”, że mam wszystko, czego mi potrzeba, żeby realizować swoje cele.

OPINIE O KSIĄŻCE – PO CO MI RECENZJE

opinie o książce wing person

W tym roku, na 33. urodziny (które szczęśliwym trafem wypadają dziś, w dniu premiery tego odcinka), postanowiłam sięgnąć po kolejne marzenie – wydać książkę o podcaście biznesowym. I to marzenie właśnie się spełnia, i już w maju zobaczysz efekty. Efekty mojej pracy oraz pracy całego zespołu osób – redaktorki i korektorki – Karoliny Brzuchalskiej i Giny Szelejewskiej, składacza i oczywiście mojego coacha biznesowego – Agaty Limanówki, która towarzyszyła mi przez cały proces zbierania materiałów, pisania i „postprodukcji” książki. Można by więc powiedzieć, że finalny produkt to nie tylko moje dziecko, ale też efekt pracy całego zespołu 🙂

Zanim jednak przekażę książkę w ręce czytelników (być może w Twoje również?:)) chciałam mieć pewność, że będzie ona dla nich wartościowa i będzie odpowiadać na nurtujące pytania.

Jakie to pytania?

  • Dlaczego warto nagrywać podcast o Twojej marce?
  • Do czego wykorzystać go w Twoim biznesie?
  • Jak go stworzyć i gdzie publikować?
  • Jak określić jego cel, format i odbiorców?
  • O czym i jak opowiadać w kolejnych odcinkach?
  • Jak wpleść podcast do strategii komunikacji w mediach społecznościowych?
  • Jak wykorzystać podcast do budowania wizerunku marki eksperckiej?

I oczywiście wiele innych.

To co, gotów, żeby poznać wybrane opinie o książce?

OPINIE O KSIĄŻCE – JAKUB GROMEK

opinie o książce recenzja

„Książka „Podcast w Biznesie” to prawdziwy hit. Sądziłem, że przebrnięcie przez nią będzie trudne, wszak temat montażu, nagrywania czy pisania scenariuszy wydawać się może skomplikowany.

Tak jednak nie było!

Książkę czyta się lekko i bardzo przyjemnie. Wszystkie „trudne” zwroty są wyjaśnione, a całość dosłownie odczarowuje temat tworzenia podcastów. Spora liczba ćwiczeń, pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć, bardzo pomaga w ułożeniu planu działania. Sam nosiłem się z zamiarem uruchomienia własnego podcastu. Dzięki tej książce już się nie zastanawiam. Dostałem pełne kompendium wiedzy i już rozpocząłem przygotowania do nagrania pierwszego odcinka!”

Jeśli myślisz o stworzeniu podcastu, to ta książka jest również dla Ciebie. Serdecznie polecam!

Jakub Gromek – Pan Produktywny

Coach, Trener, Przedsiębiorca

OPINIE O KSIĄŻCE – KINGA FROMLEWICZ

opinie o książce kinga fromlewicz

„Jestem wielką fanką podcastów i mocno wierzę w to, co również pokazują badania – ta forma budowania rozpoznawalności marki, czy po prostu rozrywki, będzie z każdym rokiem zyskiwać na popularności.

Dlatego, jeśli chcesz się dobrze przygotować do uwzględnienia podcastu w swojej strategii komunikacji, koniecznie sięgnij po tę książkę.

Agnieszka w swojej publikacji poprowadzi Cię za rękę, pokazując krok po kroku, jak wystartować, przygotować miejsce do nagrywania, czy podpowie triki na ułatwienie późniejszego montażu.

W tej książce podobają mi się dwie rzeczy: przede wszystkim absolutnie praktyczne podejście do tematu. Nie znoszę poradników, w których autor poza udowadnianiem swojej mądrości, nie przekazuje żadnej konkretnej wiedzy. W książce Agnieszki dostałam sam konkret. To właściwie taka gotowa lista „TO DO” do startu i promocji podcastu. No i druga rzecz – słowniczek podcastera! Dlaczego tej książki nie było, kiedy ja startowałam i mozolnie przebijałam się przez wyszukiwarkę w poszukiwaniu wyjaśnienia trudnych słów?!

Myślisz o nagrywaniu własnego podcastu? Już nie myśl, tylko działaj, bo po tej lekturze wszystko będzie jasne i proste”.

Kinga Fromlewicz

specjalistka PR, trenerka biznesu

OPINIE O KSIĄŻCE – ŁUKASZ ŚMIGIEL

łukasz śmigiel wing person

Godna polecenia pozycja, zajmująca się tematem niezwykle aktualnym i wciąż niezbyt dobrze opisanym w polskiej literaturze. W środku – fachowa, praktyczna wiedza i liczne odwołania do badań oraz danych.

„Dodatkowym atutem jest bogate doświadczenie zawodowe autorki, dzięki czemu mamy pewność, że „Podcast w biznesie” zainteresuje zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym medium, jak i podcastowych wyjadaczy. Napisana przystępnym językiem, pozytywnie nastraja do działania i przekonuje, że podcastów nie wolno się bać. Trzeba w końcu zacząć je nagrywać”.

dr Łukasz Śmigiel

pisarz, dziennikarz, wykładowca

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr

PODCAST W BIZNESIE” – SPRAWDŹ, CZY JEST DLA CIEBIE

Wszystkie opinie znajdziesz oczywiście w mojej książce oraz na stronie przedsprzedażowej! A jeżeli chcesz sam się przekonać, czy ta pozycja jest dla Ciebie, koniecznie pobierz bezpłatny fragment. To co, dołączysz do mnie? 😉


podcast agnieszka papaj-żołyńska

Podobał Ci się ten artykuł? Zostaw komentarz albo poleć go osobie, która może skorzystać z zawartych w nim wskazówek.

Jeżeli myślisz o własnym podcaście, zamów moją książkę „Podcast w biznesie”! Dołącz też do grupy FB „Podcast w biznesie – grupa wsparcia dla podcasterów”.

Jeżeli chcesz posłuchać innych odcinków podcastu „Biznesowe Potyczki Językowe”, zajrzyj do zakładki PODCAST lub zasubskrybuj mój kanał na Spotify.

Zapraszam Cię też na mój FANPAGE.

A jeśli interesuje Cię temat komunikacji językowej, transkrypcji, podcastów, szukasz tłumacza, copywritera albo wsparcia w prowadzeniu social mediów – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i przekonaj się, w jaki sposób mogę wesprzeć Twój biznes!

0 komentarzy

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. MITY I PRZEKONANIA NA TEMAT PODCASTÓW – SPRAWDŹ, CO CIĘ BLOKUJE - Wing Person - Podcasty, Transkrypcja, Montaż Podcastów, Tłumaczenia - […] zajęć. Aczkolwiek jako bierny słuchacz. I kiedy mój ówczesny wykładowca, mentor – a obecnie recenzent książki „Podcast w biznesie”…

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM