bój się i nagrywaj podcast wing person

Boisz się nagrywać podcast? Strach przed mikrofonem hamuje Cię przed działaniem? A może martwisz się, że to, co mówisz, nie ma sensu i nikomu się nie przyda? Stop! Weź głęboki oddech i zastanów się jeszcze raz! Bo nagrywanie podcastów to nie tylko świetny sposób na rozwijanie umiejętności mówienia, ale także na budowanie Twojej marki i wzmacnianie relacji z klientami. A do tego, możesz robić to w piżamie, z kubkiem kawy w ręku i z kotem na kolanach! Nie wierzysz mi? Nadal się boisz? To bój się i nagrywaj! A ja pokażę Ci dziś 5 sposobów na to, aby polubić mikrofon!

BÓJ SIĘ I NAGRYWAJ – DLACZEGO WARTO MIEĆ PODCAST

Nagrywanie podcastu o własnej marce to świetny sposób na budowanie relacji z odbiorcami, docieranie do nowych klientów i rozwijanie Twojego biznesu w atrakcyjnej formie.

Dlaczego warto? Powodów jest mnóstwo!

  • Nagrywanie podcastu pozwala na lepsze poznanie słuchaczy i ich potrzeb. Dzięki temu możesz dostosować swoją ofertę do ich oczekiwań.
  • Dzielenie się wiedzą zwiększa zaufanie i lojalność klientów wobec marki.
  • Poprzez wskazówki, case studies i rozmowy z ekspertami budujesz autorytet marki w swojej branży.
  • Nagrywanie podcastów jest stosunkowo łatwe i niedrogie, a do tego można ich go słuchać w dowolnym miejscu i czasie – wszędzie, gdzie masz przy sobie telefon i słuchawki.
  • Własny podcast może być również świetną zabawą i przerodzić się w prawdziwą pasję! I myślę, że każdy podcaster się ze mną zgodzi!

  

BÓJ SIĘ I DZIAŁAJ – 5 WSKAZÓWEK, JAK POKONAĆ STRACH PRZED NAGRYWANIEM

bój się i nagrywaj podcast

Wiesz już, że warto, ale wciąż blokuje Cię strach przed mikrofonem? Oto 5 top wskazówek, jak go pokonać:

  1. Przygotuj się dobrze do nagrania – przygotowanie odpowiedniej koncepcji, notatki i planu działania sprawi, że poczujesz się pewniej podczas nagrywania podcastu. W ten sposób będziesz miał(a) kontrolę nad tym, co mówisz i łatwiej zapanujesz nad stresem.
  2. Ćwicz nagrywanie – im częściej będziesz mówić do mikrofonu, tym bardziej przyzwyczaisz się do swojego głosu. Spróbuj zacząć od krótkich fragmentów i stopniowo wydłużaj czas nagrywania.
  3. Pamiętaj, że błędy są naturalne – każdy popełnia błędy, szczególnie na początku swojej przygody z podcastem. Nie bój się, że coś pójdzie nie tak, z każdym kolejnym odcinkiem będzie coraz lepiej!
  4. Wyobraź sobie, że mówisz do jednej osoby – takiej, w której towarzystwie czujesz się komfortowo. W ten sposób łatwiej będzie Ci się skupić i budować naturalną, bliższą relację.
  5. Pamiętaj, że Twoja publiczność jest przyjazna – odbiorcy czekają na Twoje treści i chcą Cię słuchać. W końcu jesteś specjalistą w swojej branży! Zamiast martwić się o to, jak zostaniesz odebrany, skup się na przekazaniu wartościowych wskazówek, przemyśleń, case studies.

Pamiętaj! Nikt nie jest idealny i nie martw się o to, że nie będziesz wyglądać perfekcyjnie. Po prostu bądź sobą i ciesz się tym, że możesz wspierać odbiorców swoją wiedzą i wskazówkami w formie audio! Jestem przekonana, że Twoi słuchacze (i klienci) to docenią! 

PIERWSZY KROK DO TWOJEGO PODCAST

 

podcast w biznesie wing person

To, co? Myślisz, że dasz radę? Ja w Ciebie wierzę!  A wskazówki, o których Ci opowiedziałam, na pewno pomogą Ci zmniejszyć stres przed nagrywaniem!

Co jeszcze Ci się przyda?

Zapomnij o strachu i do dzieła! 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *