Kiedy w połowie 2019 roku zaczynałam działalność pod szyldem Wing Person, byłam przekonana, że wszystko będę robić sama. No, poza księgowością, którą oddelegowałam w pierwszej kolejności 😉 Posty, plany, strategie, treści na WWW i podcasty, a także regularne zadania dla klientów… Ja nie dam rady? A jednak z czasem dorosłam do tego, żeby przyznać się samej sobie, że praca w pojedynkę nie do końca spełnia moje oczekiwania. Dlaczego? Wysłuchaj odcinka i przekonaj się, dlaczego zdecydowałam się na biznes w duecie.

Od zawsze byłam pracoholiczką i nie widziałam w tym nic złego. Lubiłam zakopywać się w niewykonalnych zadaniach i udowadniać przełożonym (a przede wszystkim sobie), że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Tyle tylko, że zamiast korony, laurów, peanów czy podwyżki, bardzo często w zamian otrzymywałam… jeszcze więcej zadań, bo przecież kto, jak nie ja?

Podobnie było z początkami Wing Person. Kolejny klient? Dodatkowy program do nauki? Cztery nowe zadania w tygodniu? Brałam wszystko. Nie bez powodu w pierwszej piątce Gallupa mam:

 • Uczenie się,
 • Osiąganie,
 • Dyscyplinę.

Na szczęście znalazły się tam również Inteligencja i Zbieranie, dzięki czemu z czasem wyciągnęłam właściwe wnioski i doszłam do wniosku, że łatka „wszechogarniaczki” i Zosi Samosi nie zawsze jest super, a biznes w duecie to wcale nie jest taki zły pomysł.

BIZNES W DUECIE – DLACZEGO WARTO GO ROZWAŻYĆ

poznaj nasz duet

Nie ukrywam, że praca na swoim ma niezaprzeczalne zalety:

 • Sama decydujesz o swoim planie dnia,
 • Działasz na własnych zasadach,
 • Samodzielnie ustalasz stawki,
 • Pracujesz z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do niezbędnych narzędzi.

Ale z drugiej strony, aby to wszystko osiągnąć, musisz zainwestować ogrom czasu i wysiłku, żeby pozyskać klientów, być obecną w social mediach, znaleźć przestrzeń na pracę dla innych i dla siebie oraz ogarnąć formalną stronę prowadzenia własnej firmy.

Czy jest to możliwe? Oczywiście. Czy ma to sens? Jeżeli chcesz wyskalować swój biznes i skupić się na tym, co dla Ciebie najistotniejsze – to niestety nie.

W pewnym momencie masz bowiem dość wykonywania wszelkich zadań, a wolisz skupić się na tym, co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Dla mnie są to podcasty, tłumaczenia i praca z językiem obcym. A ostatnio również wywiady.

Jak to osiągnąć? Jak prowadzić biznes, obsługiwać klientów i rozwijać się w wybranym kierunku? Z pomocą przychodzi partnerka biznesowa!

BIZNES W DUECIE – CO ZYSKUJĘ DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z PARTNERKĄ

biznes w duecie pretty well done

Na początku zdradzę Ci, że to nie była ani łatwa, ani szybka decyzja. Ale kiedy już ją podjęłyśmy, wszystkie klocki powoli zaczęły wędrować na swoje miejsce. Bo praca i biznes w duecie jest wyzwaniem i wymaga przemyślenia – w końcu tracisz część swojej swobody na rzecz kompromisów z partnerem – ale w szerszej perspektywie zapewnia Ci:

 • stabilizację finansową – w końcu co dwie głowy, to nie jedna,
 • więcej rąk do pracy,
 • szerszy zakres usług dla klientów,
 • naukę od siebie nawzajem,
 • wsparcie – fizyczne i mentalne,
 • spokój ducha, że jeśli Tobie powinie się noga, rozchorujesz się lub zwyczajnie marzysz o kilku dniach przerwy, biznes nie rozleci się na kawałki.

Nie mówiąc już o tym, że zyskujesz przestrzeń na kolejne projekty, a tych przed nami całkiem sporo 🙂

BIZNES W DUECIE – POZNAJ NAS BLIŻEJ

Chcesz wiedzieć więcej o naszej współpracy? Ciekawi Cię, dlaczego się na nią zdecydowałyśmy? Zapraszam Cię serdecznie na live już jutro, 11 września o 12:00 – na fanpage’u Pretty Well Done. Do zobaczenia 🙂


biznesowe potyczki językowe

Podobał Ci się ten artykuł? Zostaw komentarz albo poleć go osobie, która może skorzystać z zawartych w nim wskazówek.

Jeżeli myślisz o własnym podcaście, to zamów moją książkę „Podcast w biznesie”! Dołącz też do grupy FB „Podcast w biznesie – grupa wsparcia dla podcasterów”.

Jeżeli chcesz posłuchać innych odcinków podcastu „Biznesowe Potyczki Językowe”, zajrzyj do zakładki PODCAST lub zasubskrybuj mój kanał na Spotify.

Zapraszam Cię też na mój FANPAGE.

A jeśli interesuje Cię temat komunikacji językowej, transkrypcji, podcastów, szukasz tłumacza, copywritera albo wsparcia w prowadzeniu social mediów – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i przekonaj się, w jaki sposób mogę wesprzeć Twój biznes!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM