rozwój pracownika disc d3

„Jakie są możliwości rozwoju na tym stanowisku?” – to jedno z nieodłącznych pytań podczas rekrutacji pracowników do Twojej firmy. Czy jesteś na nie przygotowany? Czy wiesz, że rozwój pracownika nie dla każdego oznacza to samo? Przekonaj się, co może motywować Twoich kandydatów!

Jednym z częstych powodów fluktuacji w firmach jest osiągnięcie tak zwanej „ściany”. Sama zderzyłam się z tym murem, gdy pracowałam na etacie i wiem, że jest to bardzo bolesne. Opowiadałam Ci o tym w odcinku o wypaleniu zawodowym.

Co rozumiem przez „ścianę”?

Moment, w którym dostrzegasz, że Twoja ścieżka kariery się wyczerpała. Że nie osiągniesz w danym miejscu czy na stanowisku nic więcej ponad to, co zrobiłeś do tej pory.

 Dla wielu osób potrzeba rozwoju jest bowiem tak silna, że bez niej nie potrafią usiedzieć nawet w dobrze płatnej pracy. Dlatego warto już na etapie rekrutacji wybadać, co motywuje Twojego potencjalnego pracownika i sprawdzić, czy jesteś w stanie mu to zagwarantować.

 

ROZWÓJ PRACOWNIKA – CO SPRAWIA, ŻE CHCE CI SIĘ CHCIEĆ

Zaangażowany zespół disc d3

Rozwój pracownika można rozumieć na wiele sposobów. Nie dla każdego ważne jest pięcie się po szczeblach kariery, być może obecne stanowisko mu odpowiada.

Ale zawsze jest ten jeden czy dwa czynniki, które sprawiają, że mu się chce. A nawet chce mu się BARDZIEJ.

Być może jest to:

  • głód wiedzy,
  • poczucie wyższej misji,
  • chęć posiadania poduszki finansowej,
  • potrzeba wyrażania siebie,
  • poczucie prestiżu, które zapewnia dane miejsce pracy.
Powodów może być mnóstwo! Ale można je podzielić na kilka grup.

Czy znasz te grupy? Jeżeli nie, to najwyższy czas, aby je poznać!

 

DISC D3 – POZNAJ WEWNĘTRZNE MOTYWATORY TWOICH PRACOWNIKÓW

wewnętrzna motywacja disc d3

Jednym z elementów badania DISC jest ocena, co sprawia, że chce nam się chcieć. To tzw. BAI, czyli nasze wewnętrzne motywacje. Taki mały chochlik, który siedzi i uderza w odpowiednią strunę.

Wyniki tego badania pokazują, co sprawia, że pracownik jest zaangażowany i gotowy do działania lub wręcz przeciwnie – jego entuzjazm stopniowo gaśnie.

Co daje Ci wiedza o wewnętrznych motywatorach? Ogromnego asa w rękawie! I co bardzo prawdopodobne – rozwiązanie Twojego problemu z fluktuacją pracowników.

Wyobraź sobie sytuację, w której odmawiasz szkoleń osobie, dla której największym bodźcem do działania jest ciągłe poszerzanie wiedzy. Albo nie przedstawiasz wyników sprzedażowych i osiągnięć zespołu pracownikowi, który najwyżej ceni czynnik ekonomiczny! Albo odcinasz od kluczowych projektów osobę, która lubi mieć wpływ na rozwój firmy.

W dłuższej perspektywie – katastrofa gwarantowana.

Dlatego serdecznie polecam Ci wdrożenie DISC D3 w Twojej firmie! Dzięki temu zyskasz narzędzie, które wesprze Cię w procesie:

  • rekrutacji
  • onboardingu
  • konstruowania ścieżki kariery dla pracowników.

Bo zaangażowany zespół to szybszy i skuteczniejszy rozwój firmy!

PODSUMOWANIE

Dopasowanie ścieżki rozwoju do indywidualnej motywacji pracownika to klucz do tego, aby związał się z firmą na dłużej! I warto zrobić to jeszcze zanim go zatrudnisz!

Dlaczego?

Ponieważ nic nie frustruje bardziej, jak inwestowanie w pracowników, którzy po kilku tygodniach czy miesiącach płynnie odchodzą do innej firmy. Strata czasu, pieniędzy i zasobów (ludzi, szkoleń) – przynajmniej z mojej perspektywy, gdyż ekonomia ma dla mnie ogromne znaczenie!

 

A co ma znaczenie dla Ciebie i Twojego zespołu? Co sprawia, że chce Wam się chcieć?

 

Jeżeli dopiero to odkrywasz, serdecznie zapraszam do współpracy!


certyfikat disc d3

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM