wypalenie zawodowe disc wing person

Czujesz, że zawodowo utknęłaś? Nie masz pary ani ochoty, aby cokolwiek planować? Nowy rok nie kojarzy Ci się ze słowami „cele”, „zmiany”, „działanie” czy „rewolucja”? Na myśl o powrocie do pracy po świętach czujesz wielki ucisk w żołądku? Być może to tylko „jet lag” po urlopie, a może pierwsze oznaki kryzysu? Zobaczmy, co się dzieje! Wysłuchaj odcinka i dowiedz się, jak uniknąć wypalenia!

Czy czujesz, że Twoja praca zawodowa przestała sprawiać Ci przyjemność? Stoisz w miejscu, zamiast rozwijać swoją karierę zawodową? Narasta w Tobie frustracja i nie wiesz, jak wyrwać się z tego błędnego koła?

Doskonale Cię rozumiem, bo też tam byłam!

 • Tkwiłam na stanowisku, na którym nie wykorzystywałam swoich mocnych stron.  
 • Codziennie czułam, jak uchodzi ze mnie energia.
 • Na myśl o poniedziałku mój żołądek robił fikołka i zawiązywał się w ciasny supeł.
 • Celowo parkowałam kilkaset metrów od biura, aby wydłużyć trasę do pracy.
 • Każdy piątek kończyłam podwójną dawką Nurofenu, a migrena po prostu zwalała mnie z nóg.

To problem wielu kobiet spowodowany chronicznym stresem, przeciążeniem emocjonalnym i fizycznym związanym z pracą. A gdy dołożymy do tego nadmiar domowych obowiązków, jesteśmy o krok od wypalenia zawodowego!

Ale to wszystko się zmieniło, kiedy poznałam narzędzia, które pomogły mi zrozumieć moje silne strony i dopasować pracę do moich kluczowych talentów. A dziś pomagam moim klientom odkryć ich typ osobowości dzięki MaxieDISC!

 

WYPALENIE ZAWODOWE – ROZPOZNAJ SYMPTOMY

symptopmy wypalenia

Wypalenie zawodowe to długotrwały stan, w którym tracisz satysfakcję i motywację związaną z pracą zawodową. Objawia się to uczuciem przemęczenia, frustracji oraz spadkiem efektywności. Wiele osób doświadcza tego zjawiska w pewnym momencie swojej kariery.

 Jak sprawdzić, czy ten problem Cię dotyczy? Poznaj symptomy!

Symptomy Wypalenia Zawodowego 

 • Brak Energii i Motywacji: osoba dotknięta wypaleniem zawodowym odczuwa chroniczne zmęczenie i brak ochoty do pracy.
 • Niska Efektywność: mimo starań, efektywność w wykonywaniu obowiązków zawodowych spada, co zwiększa frustrację.
 • Fizyczne Objawy: Wypalenie zawodowe może przejawiać się bólami głowy, bezsennością, a nawet problemami z układem trawiennym.
 • Brak Radości z Pracy: praca, która kiedyś sprawiała przyjemność, staje się obowiązkiem, a nie źródłem satysfakcji.
 • Izolacja Społeczna: osoby dotknięte wypaleniem zawodowym mogą unikać kontaktów społecznych .

Dlaczego tak się dzieje? Głównym powodem jest praca niezgodna z naszym naturalnym stylem myślenia i działania!

 

DISC I WYPALENIE ZAWODOWE

DISC i wypalenie case studies

Okazuje się, że nasz styl działania, komunikacji i preferencje zawodowe są ściśle związane z ryzykiem wypalenia zawodowego. Praca, która nie jest zgodna z naszym naturalnym stylem działania, może prowadzić do stresu, frustracji, wypalenia zawodowego, a nawet poważnych chorób. Wiem o tym, bo sama dwukrotnie przeżyłam wypalenie – raz na etacie, a drugi raz już we własnej firmie. Tak, przedsiębiorca też człowiek i również może się wypalić!

Jak to działa? Przygotowałam dla Ciebie dwa case studies:

 

Historia Kingi

Kinga postanowiła spróbować swoich sił w modelu MLM, w którym stawia się duży nacisk na rywalizację i osiąganie celów. Jednak jej naturalny styl komunikacji oparty był na współpracy, empatii i budowaniu poczucia bezpieczeństwa, również finansowego. Codziennie czuła się więc zestresowana, ponieważ nie była w stanie udźwignąć wysokich oczekiwań oraz dynamicznej konkurencji.

Cotygodniowe narady, na których porównywano wyniki i promowano model hustle przyprawiały ją o ból głowy. Dopiero po przeprowadzeniu testu DISC zrozumiała, że jej wartości i styl działania nie pasują do MLM-u. Zdecydowała się na zmianę branży i działania w rytmie slow. I to był strzał w dziesiątkę 

 

Historia Doroty

Dorota była team leaderką w firmie, w której dominował styl zarządzania oparty na ścisłej kontroli i presji.  Natomiast Dorota, osoba o naturalnym stylu żółtym, potrzebowała autonomii, kreatywności i swobody działania. Długotrwały konflikt z szefem, który narzucał jej rygorystyczne zasady, sprawiły, że odechciewało jej się cokolwiek mu proponować. Dusiła się w pracy, w której nie mogła wykorzystywać swoich naturalnych talentów.

Czuła, że zaraz wybuchnie.

Dopiero po wykonaniu testu DISC zrozumiała, że potrzebuje zmiany i przełożonego, który doceni jej otwartość i styl działania. Postanowiła spróbować sił jako niezależny specjalista i szybko okazało się, że ma wrodzony talent do sprzedaży. Życie od razu nabrało kolorów!


UNIKNIJ WYPALENIA

uniknij wypalenia

Jak widzisz, każdy z nas ma inne potrzeby zawodowe i to, co dla jednego jest pracą marzeń, drugiemu spędza sen z powiek. Jednak najważniejsze jest to, aby nie tkwić w miejscu, które nie daje Ci żadnej satysfakcji.

Czujesz, że Ciebie również dotyczy ta sytuacja? Praca to dla Ciebie źródło stresu i frustracji? Czujesz, że nie tak miało wyglądać Twoje życie zawodowe, ale nie masz pojęcia, co poszło nie tak?

Nie ignoruj tego!

Postaw na rozwiązanie, które pomoże Ci lepiej poznać siebie i usprawnić swoje działania nie tylko w przestrzeni zawodowej, ale także prywatnej.

Zapisz się na konsultację MaxieDISC, dzięki której:

 • Dowiesz się, jaki jest Twój styl działania i przekonasz się, co to oznacza dla Ciebie i Twojego otoczenia.
 • Odkryjesz, w jaki sposób skuteczniej wykorzystywać swoje kompetencje, aby działać efektywniej i w zgodzie ze sobą.
 • Poznasz możliwe ścieżki kariery lub rozwiązania, które usprawnią Twoją obecną pracę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *