praca z pasją wing person

Czy dziecięce marzenia o tworzeniu historii i pasję do ich opowiadania przed mikrofonem (i nie tylko) można przekuć w biznes? Tak, jestem tego żywym przykładem. O pasji do radia, podcastów, opowiadania historii i budowania dzięki nim marki dzieliłam się w rozmowie, do której zaprosiła mnie moja partnerka biznesowa, Karolina Brzuchalska. Przekonaj się, czy praca z pasją jest możliwa! Wysłuchaj opowieści o pokonywaniu obaw i pracy w niszy, która na pierwszy rzut oka wydaje się hermetyczna i niedostępna, ale kiedy ją bliżej poznasz, zakochasz się na zabój!

Spotkałyśmy się w podcaście już kilka razy – i to zarówno w podcaście Karoliny „Co we freelansie piszczy?” jak i w „Biznesowych Potyczkach Językowych”! I za każdym razem jeden temat powraca jaj bumerang – praca z pasją. W najróżniejszych kontekstach i konfiguracjach 🙂

Chcesz posłuchać poprzednich nagrań? Znajdziesz je w ulubionych aplikacjach:

PRACA Z PASJĄ – SKĄD SIĘ WZIĘŁA MOJA?

Przekonaj się, czy praca z pasją jest możliwa! Wysłuchaj opowieści o pokonywaniu obaw i pracy w niszy, która na pierwszy rzut oka wydaje się hermetyczna i niedostępna

Jak zapewne wiesz, jestem tłumaczem literatury rosyjskiej i dziennikarką, zakochaną w kryminałach retro oraz w literaturze fantasy. Na swoim koncie mam już sześć przetłumaczonych książek (w tym znany na całym świecie bestseller „Czasodzieje” oraz pierwszym tom równie poczytnej „Akademii Uroków”!). Oprócz tego pracowałam we wrocławskim Uniradio, gdzie prowadziłam własną audycję „Na miotle przez świat”.

To były moje początki przed mikrofonem.

Dziś skutecznie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w pracy we własnej firmie. Nagrywam podcast, montuję podcasty i szkolę z ich tworzenia. W tej niszy czuję się jak ryba wodzie, ponieważ mogę łączyć wykształcenie dziennikarskie z wrażliwością filolożki. Storytelling to moja pasja i w tym wywiadzie również będzie go całkiem sporo!

PRACA Z PASJĄ – O CO SPYTAŁA MNIE KAROLINA?

karolina brzuchalska mentor

Pytania, które zadała mi Karolina, były tylko wstępem do rozmowy o pasji nagrywania i… słuchania.

 1. Właśnie wydałaś pierwszą książkę. Skąd pomysł na tę właśnie tematykę?
 2. Czy trudno jest napisać książkę o czymś, na czym znasz się naprawdę świetnie?
 3. Jesteś nie tylko praktykiem, ale masz też solidne wykształcenie w tym kierunku – czy pomogło Ci przy pisaniu książki?
 4. Dla kogo pisałaś i kto najbardziej skorzysta z tej lektury?
 5. Jakbyś miała określić swoją książkę jednym zdaniem – co powiesz? 🙂
 6. Dlaczego warto nagrywać podcast biznesowy?
 7. Na jakim aspekcie nagrywania podcastów skupiasz się najbardziej w swojej książce?
 8. Czy nagrywanie podcastu jest dla każdego?
 9. Od czego zacząć, poza tym, że od lektury Twojej książki?
 10. Teoria teorią, ale czy planujesz jakieś dalsze projekty dla osób, które chcą nagrywać? A może dla tych, które chcą montować lub obsługiwać klientów podcastowo?
 11. Czy chciałabyś dodać coś jeszcze?

Czy praca z pasją jest łatwa? I tak, i nie! Warto pamiętać, że na swoim będziesz się zajmować również innymi aspektami prowadzenia biznesu, które skutecznie mogą tę miłość stłamsić. Dlatego dobrze jest dokładnie przemyśleć swój plan działania, strategię, podział obowiązków. Zastanawiasz się, jak poukładać te klocki? Zajrzyj do Karoliny! Dobry mentor pomoże Ci znaleźć własną ścieżkę do pracy marzeń.


This image has an empty alt attribute; its file name is Kopia-Ogólny-–-Podróżniczy-Blog-Tytul-iPhone-Uklad-1024x1024.png

Podobał Ci się ten artykuł? Zostaw komentarz albo poleć go osobie, która może skorzystać z zawartych w nim wskazówek.

Jeżeli myślisz o własnym podcaście, to zamów moją książkę „Podcast w biznesie”! Dołącz też do grupy FB „Podcast w biznesie – grupa wsparcia dla podcasterów”.

Jeżeli chcesz posłuchać innych odcinków podcastu „Biznesowe Potyczki Językowe”, zajrzyj do zakładki PODCAST lub zasubskrybuj mój kanał na Spotify.

Zapraszam Cię też na mój FANPAGE.

A jeśli interesuje Cię temat komunikacji językowej, transkrypcji, podcastów, szukasz tłumacza, copywritera albo wsparcia w prowadzeniu social mediów – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i przekonaj się, w jaki sposób mogę wesprzeć Twój biznes!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM