Ten rok był pełen biznesowych niespodzianek. Jak wyglądał mój biznes w pigułce? Książka, partnerka biznesowa, nieplanowane projekty, zmiana perspektywy i kierunku, w którym rozwija się moja firma. Pokonałam też jeden ze swoich największych lęków zdrowotnych i kilka pomniejszych obaw, które ograniczały mnie w działaniach. I chociaż wiem, że przede mną długa droga, czuję, że w kolejny rok wejdę silniejsza, spokojniejsza i gotowa, aby podążać za swoimi marzeniami. Jak podsumowałabym ten, który się kończy? Poznaj 5 rzeczy, za które go zapamiętam.

Podczas świąt wzięło nas z mężem na wspominki. I jedna z takich podróży do przeszłości zaprowadziła nas do czasów studenckich na stację kolejową w Krzyżu. To właśnie ta stacja tkwiła solą w oku każdemu, kto podróżował pociągiem na północ – do Szczecina, Gorzowa czy innych miejscowości wokoło.

Na czym polegał urok Krzyża?

Otóż zazwyczaj na tej stacji podróżnych czekała przesiadka, na którą mieli… 4 minuty. I nie zliczę, ile razy z duszą na ramieniu nerwowo przebierałam nogami, przez pół podróży zastanawiając się: zdążę, czy nie zdążę?

Takich stacji jest pewnie wiele. Krzyżują się na nich linie kolejowe z całego kraju. I niestety, jeżeli chcesz dotrzeć do celu swojej wyprawy, musisz zaliczyć te wszystkie drobne punkty na mapie.

I podobnie jest z Twoją firmą.

Własny biznes to nie Pendolino, które bezkolizyjnie mknie od punktu A do B. Życie przedsiębiorcy znacznie bardziej przypomina podróż koleją regionalną, która musi zaliczyć wszystkie pomniejsze stacje, zanim dowiezie Cię do celu.

Po drodze możesz spotkać wiele niespodzianek, punktów zwrotnych czy nieoczekiwanych zmian w rozkładzie jazdy. I każda podróż jest inna, nawet jeśli zdawałoby się, że wybierasz tę samą trasę. Tak było w tym roku w Wing Person. Chcesz poznać 5 rzeczy, za które zapamiętam ten rok? Zobacz mój intro biznes w pigułce.

BIZNES W PIGUŁCE – 5 RZECZY, KTÓRE WYSZŁY INACZEJ, NIŻ PLANOWAŁAM

5 rzeczy, które planowałam inaczej

1) Książka „Podcast w biznesie”

 • data premiery,
 • skutki biznesowe,
 • nowe współprace.

2) Projekt tłumaczeniowy – Akademia Uroków

 • prawa do tłumaczenia
 • własne obawy i przekonania
 • walka z samą sobą

3) Partnerka biznesowa

 • ogromne wyzwanie
 • reorganizacja biznesu
 • chwilowy chaos
 • perspektywy

4) Intro w biznesie

 • Ten projekt narodził się przypadkiem, a okazał się największą rewolucją w moim biznesie. Zapoczątkował lawinę zmian i sprawił, że na nowo określiłam swoją misję i cele zawodowe.

5) Nowe projekty

 • networking
 • mniejsza, spersonalizowana społeczność
 • rozdział w IV tomie książki „Doskonale Niedoskonali”.

Jest tego oczywiście więcej, ale te projekty były największym motorem zmian w życiu prywatnym i zawodowym.

BIZNES W PIGUŁCE – CZEGO SIĘ NAUCZYŁAM

biznes w pigułce wing person

Czego nauczył mnie ten rok?

Pokory, spokoju i wiary we własne kompetencje:

 • Lepiej poznałam siebie, swoją osobowość i cechy, które sprawiają, że działam tak, a nie inaczej. Wciąż uczę się budować biznes po swojemu. Ale mimo trudnych warunków czuję, że jestem w tym coraz lepsza.
 • Zmierzyłam się z ze swoim organizmem i wygrałam walkę o swoje zdrowie.
 • Określiłam też swoją misję cele na kolejny rok i ustaliłam kroki, niezbędne, aby je osiągnąć. Wierzę, że to zrobię. Wiem, że dam z siebie wszystko.
 • Poznałam też osoby, które czują i myślą tak jak ja. Nie wiedziałam, że jest ich tak wiele. Są wycofane albo wysokowrażliwe. Mierzą się z wyzwaniami i przekonaniami, które mi również towarzyszyły na początku drogi. Część z nich nadal wymaga przepracowania.

A co przyniesie przyszłość? Na pewno wiele niespodzianek. Moje dwie największe lekcje, które wyciągnęłam w tym roku, brzmią:

 1. Osiągniesz w życiu tyle, na ile się odważysz.
 2. Inwestuj w swoje talenty i nie bój się działać po swojemu.

I to „po swojemu” nie musi się wszystkim podobać. Ale dopóki działasz w zgodzie ze swoją intuicją i wartościami, dopóki jesteś szczęśliwa i spełniasz się w tym, co robisz, wszystko jest w porządku. A jeśli do tego Twoja historia czy wiedza, którą się dzielisz, pomagają innym, wygrywasz.

Bo słowa, których używamy i doświadczenia, które opisujemy z ich pomocą, nie tylko pokazują ludzką stronę marki, ale też mają moc, aby inspirować innych do zmian. Takiej mocy, sprawczości i czystej frajdy Ci życzę – nie tylko dzisiaj czy na nowy rok, ale zawsze, każdego dnia.


This image has an empty alt attribute; its file name is Kopia-Ogólny-–-Podróżniczy-Blog-Tytul-iPhone-Uklad-1024x1024.png

Podobał Ci się ten artykuł? Zostaw komentarz albo poleć go osobie, która może skorzystać z zawartych w nim wskazówek.

Jeżeli myślisz o własnym podcaście, to zamów moją książkę „Podcast w biznesie”! Dołącz też do grupy FB „Podcast w biznesie – grupa wsparcia dla podcasterów”.

Jeżeli chcesz posłuchać innych odcinków podcastu „Biznesowe Potyczki Językowe”, zajrzyj do zakładki PODCAST lub zasubskrybuj mój kanał na Spotify.

Zapraszam Cię też na mój FANPAGE.

A jeśli interesuje Cię temat komunikacji językowej, transkrypcji, podcastów, szukasz tłumacza, copywritera albo wsparcia w prowadzeniu social mediów – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i przekonaj się, w jaki sposób mogę wesprzeć Twój biznes!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *