Wywracam biznes do góry nogami! Co Ty na to? Właśnie mijają dwa lata, odkąd sformalizowałam działalność pod szyldem Wing Person! I wiesz co? Czas na kolejną rewolucję w moim życiu. Nowe projekty, odważny rebranding, a może coś mniej spektakularnego? Poznaj moje plany na nowy rok i sprawdź, co dla Ciebie szykuję!

Kiedy dwa lata temu z duszą na ramieniu odwiedziłam mojego księgowego, nie miałam pojęcia, czy sprawdzę się na swoim. Poczułam się znów jak maturzystka, która na chybił trafił wybiera kierunek studiów – sprawdzi się, czy się nie sprawdzi?

Bo przyznam Ci, że chociaż przez 3 lata świadomie szykowałam się na studia filologiczne, do końca nie wiedziałam, czy to moja bajka. Na szczęście intuicja mnie nie zawiodła ani wtedy, ani przy kolejnych wyborach.

I liczę na to, że mimo obaw i strach, tym razem będzie podobnie. Bo decyzja zapadła – w nowym roku wywracam biznes do góry nogami.

BIZNES DO GÓRY NOGAMI – SKĄD TEN POMYSŁ

biznes do góry nogami

Kiedy zakładałam Wing Person, moją misją było wspieranie innych przedsiębiorców z zaplecza. Wirtualna asysta, montaż podcastów, tworzenie treści i materiałów do social mediów, szeroko pojęta administracja i project management.

I chociaż mój cel się nie zmienił, jedno zmieniło się na pewno – ja sama i moje podejście do siebie, biznesu i misji, którą chcę w nim realizować.

Przez ostatnie dwa lata pokonałam morze obiekcji, lęków i przekonań. Z częścią z nich rozprawiłam się w poprzednim odcinku podcastu, o części opowiadam na Instagramie podczas live’ów „Intro w biznesie”.

Czego się nauczyłam?

Każdy z nas ma w sobie zestaw cech i kompetencji, które pozwalają nam zawojować świat oraz szereg doświadczeń, którymi warto dzielić się z innymi. W moim biznesie robię to za pomocą szeregu narzędzi:

  • storytellingu
  • live’ów Intro w biznesie
  • komunikacji w social mediach
  • i oczywiście podcastu.

Te wszystkie działania oraz praca nad sobą i wsłuchanie się w siebie, pozwoliły mi określić, czym chcę się zajmować i w jaki sposób będę to robić. I zdradzę Ci, że nadchodzą spore zmiany!

BIZNES DO GÓRY NOGAMI – MOJE PLANY NA ROK 2022

plany biznesowe wing person

Chcesz wiedzieć, co szykuję w tym roku? Oto krótki przegląd projektów, na których się skupiam:

Rebranding i nowa strona WWW

Współpraca z Karoliną z Pretty Well Done, warsztaty oraz mastermind, w których brałam udział w tym roku, zapoczątkowały proces zmian w mojej głowie – od wirtualnej asysty przez agencję, wsparcie językowe biznesu, podcasting i konsultacje podcastowe do świadomej marki, która wie, jak połączyć te wszystkie elementy w całość. W ten sposób powstała:

Sprecyzowana oferta

Nie zabraknie dobrych historii, opowieści biznesowej, podcastu, języków obcych i nowego programu, nad którym pracuję.

Storytelling

To jedno z kluczowych narzędzi, które wykorzystuję w podcaście i komunikacji w social mediach. Tego również będzie więcej w przyszłym roku.

Intro w biznesie

Zamierzam rozwinąć ten projekt i przekształcić go w program, dzięki któremu:

  • dowiesz się, jakim typem osobowości jesteś
  • poznasz swój styl komunikacji i zaczniesz skuteczniej działać zawodowo
  • będziesz świadomie i w zgodzie ze sobą porozumiewać się z innymi
  • zrozumiesz swoją naturalną reakcję na stres i będziesz w stanie nad nią pracować
  • odkryjesz swoje mocne strony w biznesie i skutecznie je wykorzystasz
  • zwiększysz swoją zawodową efektywność.

Tłumaczenia literackie

Tłumaczenia literackie oraz projekty wydawnicze zawsze były znaczącą częścią mojego życia zawodowego już na studiach. W tym roku stawiam na nie duży akcent, poczynając od fantastycznej serii kryminalnej – Akademia Uroków. Ten projekt współtworzę z Karoliną i Giną, czyli teamem Pretty Well Done. I to naprawdę będzie pretty well done, a nawet śmiem twierdzić, że prawdziwa wydawnicza petarda.

Projekt Doskonale Niedoskonali

To projekt, do którego zaprosiła mnie Agata Limanówka. „Doskonale niedoskonali” to społeczność, eventy oraz czwarty tom książki, w której znajdzie się rozdział mojego autorstwa. Clue projektu jest odpowiedź na pytania i podzielenie się swoją historią, aby inni mogli skorzystać z Twojego doświadczenia i zainspirować się do zmiany.

Spójna misja i cele

Te wszystkie wydarzenia doprowadziły mnie do reewaluacji mojego biznesu i pomogły doprecyzować moją misję i cele. Dzięki temu wiem, że:

Chcę wspierać innych w działaniach w zgodzie ze sobą i swoimi talentami. A moje kluczowe wartości to rozwój, wsparcie i szacunek. I oczywiście biznes w zgodzie ze sobą i na własnych zasadach.

A jak to wygląda u Ciebie? 🙂


This image has an empty alt attribute; its file name is Kopia-Ogólny-–-Podróżniczy-Blog-Tytul-iPhone-Uklad-1024x1024.png

Podobał Ci się ten artykuł? Zostaw komentarz albo poleć go osobie, która może skorzystać z zawartych w nim wskazówek.

Jeżeli myślisz o własnym podcaście, to zamów moją książkę „Podcast w biznesie”! Dołącz też do grupy FB „Podcast w biznesie – grupa wsparcia dla podcasterów”.

Jeżeli chcesz posłuchać innych odcinków podcastu „Biznesowe Potyczki Językowe”, zajrzyj do zakładki PODCAST lub zasubskrybuj mój kanał na Spotify.

Zapraszam Cię też na mój FANPAGE.

A jeśli interesuje Cię temat komunikacji językowej, transkrypcji, podcastów, szukasz tłumacza, copywritera albo wsparcia w prowadzeniu social mediów – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i przekonaj się, w jaki sposób mogę wesprzeć Twój biznes!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM