zarządzanie projektem wing person

Planujesz dużą kampanię? Chcesz stworzyć nowy produkt, uruchomić kurs lub warsztaty? Masz miliard rzeczy do przygotowania i zero pomysłów, jak poukładać je w spójną całość? A czy wiesz, jak wykorzystać do tego swój zespół? Jakie zadania delegować, komu powierzyć opiekę nad poszczególnymi etapami projektu, gdzie przechowywać materiały i co właściwie będzie potrzebne? Na samą myśl o tym boli Cię głowa? Świetnie! Bo przygotowałam dla Ciebie 5 wskazówek, które ułatwią Ci zarządzanie projektem!

Miesiąc temu byliśmy z mężem na weselu. Jego organizacja to mistrzostwo planowania i myślę, że niejeden project manager krzyknąłby: chapeau bas!

Ale nie o samym weselu chciałam Ci opowiedzieć, a o torcie. Tak, właśnie o torcie! Czy widziałeś kiedyś tort weselny? Taki z prawdziwego zdarzenia, wielowarstwowy z kunsztownym zdobieniem i nadzieniem, który wprawia zmysły w euforię? Nasz miał nawet osobne menu z opisem każdej z czterech warstw.

Jak myślisz, ile czasu, pracy i składników zajęło jego przygotowanie? Założę się, że długie godziny. A przecież przedtem ktoś musiał:

 • wymyślić, jak będzie wyglądał,
 • dobrać smaki,
 • ustalić listę zakupów,
 • zaplanować czynności, niezbędne do jego wykonania.

Krok po kroku. Od ogółu do szczegółu. Nie bez znaczenia była również forma, w jakiej został podany, oprawa wizualna, muzyka, wspomniany opis w menu…

I dokładnie tak samo wygląda zarządzanie projektem w Twojej firmie. Każdy większy projekt składa się z szeregu czynności, zadań, o które musisz zadbać. Jak je wszystkie poukładać?

POSTAW NA PROJECT MANAGERA

zarządzanie projektem project manager

Jeżeli sam nie czujesz się na siłach, aby rozłożyć projekt na czynniki pierwsze i zapanować nad jego realizacją, postaw na specjalistę! Skorzystaj ze wsparcia osoby, która zrobi to za Ciebie!

Co robi taki project manager? W czym może Cię wesprzeć?

 • Rozpisze projekt na poszczególne etapy i nada im „termin ważności”.
 • Zgromadzi niezbędne informacje i materiały, aby zrealizować projekt.
 • Wraz z Tobą ustali cel, który chcesz osiągnąć i będzie dążyć do jego osiągnięcia.
 • Rozdzieli zadania między członków zespołu i będzie pilnował ich wykonania.
 • Będzie wsparciem zarówno dla Ciebie, jak i dla zespołu.
 • Zdejmie z Ciebie odpowiedzialność za poszczególne zadania.
 • Zadba o właściwy przepływ informacji i komunikację, aby każdy wiedział, co ma robić.
 • Doprowadzi projekt do finału, zgodnie z założeniami i w ustalonym terminie.

Brzmi całkiem nieźle, prawda? Ale bądźmy realistami! Nie każdy może pozwolić sobie na wsparcie project managera. Sprawdź, co jeszcze może Ci pomóc!

ZARZĄDZANIE PROJEKTEM W ZESPOLE
– 5 RZECZY, KTÓRE UŁATWIĄ CI ŻYCIE

project manager w akcji

Czy da się zrealizować projekt od A do Z bez żadnej wpadki? Nie sądzę! Ale można sprawić, że wszyscy członkowie zespołu będą wspólnie dążyć do celu, wykorzystując do tego swoje najlepsze zasoby. I osiągną go!

A pomoże im w tym pięć elementów:

 1. Dobrze rozpisany plan projektu
 2. Zadania dopasowane do stylów działania członków zespołu
 3. Odprawy i spotkania podsumowujące, by każdy wiedział, co ma robić
 4. Stały kontakt i bieżąca komunikacja
 5. Wzajemne wsparcie, szukanie rozwiązań, a nie winnych

WYKORZYSTAJ ZASOBY, KTÓRE MASZ NA POKŁADZIE

projekt zespołowy maxiedisc

Chcesz realizować projekty z lekkością i bez stresu? Zacznij od zespołu!

Nie chcesz zatrudniać project managera? A może wcale nie musisz? Może się okazać, że masz już w zespole osobę, która poradzi sobie z tą rolą. Albo sam posiadasz kompetencje, które Ci to umożliwią.

Jak się o tym przekonać? Poznaj kluczowe talenty i style działania osób, które wraz z Tobą będą realizować projekt.

Odkryj, kto lepiej poradzi sobie w delegowaniu, a kto w wykonywaniu zadań! Kto wymiata w ocenie ryzyka, a komu świetnie idzie generowanie kolejnych pomysłów. A potem dopasuj poszczególne elementy układanki do osób, które będą za nie odpowiadać!

Jak poznać talenty, które drzemią w Twoim zespole? Pomoże Ci w tym znajomość stylów zachowań MaxieDISC! A ja z chęcią pokażę Ci, jak wykorzystać tę wiedzę w lepszej realizacji Twoich projektów!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM