Zarządzanie projektem i zespołem z MaxieDISC

Jesteś project managerem i zastanawiasz się, jak lepiej wykorzystywać potencjał osób, z którymi pracujesz? A może dopiero tworzysz zespół i chcesz, aby osiągał świetne wyniki? Świat biznesu online kryje wiele wyzwań związanych z komunikacją, podziałem ról czy też dopasowaniem zadań do poszczególnych członków zespołu. Dziś opowiem Ci o narzędziu, które Ci w tym pomoże. Poznaj MaxieDISC i dowiedz się, w jaki sposób możesz wykorzystać ten model w zarządzaniu projektem i zespołem.

Wyobraź sobie sytuację, w której prowadzisz ważne spotkanie z zespołem. Jednak mimo Twoich najlepszych intencji czujesz, że komunikacja nie przebiega tak płynnie, jak byś tego oczekiwała. To uczucie frustracji jest Ci dobrze znane, prawda? Marzysz pewnie o tym, aby móc czytać w myślach? Owszem, to niemożliwe. Ale wyobraź sobie, że istnieje narzędzie, które pozwala Ci zbliżyć się do zrozumienia myśli i potrzeb Twojego zespołu.

Co to za narzędzie? Mowa o MaxieDISC – ogromnej mocy ukrytej w czterech stylach działania.

Synergia w zespole – czy to możliwe?

Pomyśl o swoim zespole. Każdy z członków ma swoje unikalne zdolności i podejście do pracy. Czy nie byłoby niesamowite, gdyby można było wykorzystać te różnice i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego?

Wyobraź sobie zespół, w którym każdy członek rozumie i akceptuje różnorodność stylów myślenia i rozumie, że realizacja celów wymaga:

  • pewnego siebie ogarniacza, który nie boi się podejmować ryzyka i wie, jak delegować zadania,
  • dynamicznego frontmana, który nie boi się kontaktów z ludźmi, wie, jak pozyskać sponsorów i uwielbia pracę z klientem
  • empatycznego pewniaka, który zatroszczy się o innych członków zespołu i jak nikt inny oceni ryzyko,
  • sumiennego analityka, który zapewni najwyższą o jakość i z nadludzką precyzją zaplanuje działania.

Brzmi idealnie, prawda?

I właśnie tutaj wkracza do akcji model DISC. To dzięki niemu każdy może pracować nad tym, co kocha i co umie najlepiej. Właśnie ta różnorodność tworzy prawdziwą synergiczną moc.

MaxieDISC a zarządzanie projektem i zespołem – stwórz zespół marzeń

zespół marzeń maxiedisc

Wiesz, już, że warto znać mocne strony osób, które pracują przy projekcie. W końcu każda ręka i umysł są cenne. Ale czy zastanawiałeś się, jak to zrobić? Jak dobrze wykorzystać te różnorodne talenty?

Wyobraź sobie, że w Twoim teamie pracuje dwóch liderów – Maria i Filip. Maria jest energiczną ekstrawertyczką z głową pełną pomysłów, a Filip ponad wszystko ceni dokładność i przewidywalność. Brzmi jak dwa bieguny, nie sądzisz? Trudno o bardziej odległe talenty! Jednak, gdy odkryli, jak wykorzystać swoje różnice do realizacji poszczególnych etapów projektu, nagle zaczęli osiągać niesamowite rezultaty!

Okazało się, że Maria jest świetną frontmanką i doskonale radzi sobie z pozyskiwaniem partnerów i sponsorów do projektów. Tymczasem Filip jak nikt ogarnia papierologię i nadzoruje pracę podwykonawców. Dzięki temu oboje robią to, co lubią, a projekt mknie do przodu!

Dwa słowa o lepszym delegowaniu

Jako lider lub project manager jesteś odpowiedzialny za tworzenie harmonii w zespole. Ale czy wiesz, że to, jak dobrze wyznaczysz zadania, może mieć ogromny wpływ na rezultaty? Serio!

  • Jeżeli wepchniesz do działu sprzedaży osobę, która na widok klienta nabiera wody w usta, nikt na tym nie skorzysta.
  • Podobny efekt osiągniesz, gdy każesz ogarniać Excela pracownikowi, który uwielbia grać pierwsze skrzypce.

Jeden i drugi pewnie wykona powierzone zadanie, ale zapewniam Cię, że ich poziom frustracji nie przyniesie niczego dobrego. A w dłuższej perspektywie nie tylko nie popchnie projektu do przodu, ale może prowadzić do wypalenia zawodowego.

Moc skutecznych zespołów

moc skutecznych zespołów maxiedisc

Historie z innych biznesów online pokazują, że MaxieDISC to nie tylko garść teorii i ładne kolory. To realne narzędzie, które może zmienić Twoją rzeczywistość.

Pomyśl o sytuacji, w której Twoja firma negocjuje ważny kontrakt z nowym klientem. Twoim rozmówcą jest osoba o wyraźnym stylu D – dominującym. Jej pewność siebie, bezpośredniość i zamiłowanie do konkretów mogą Cię onieśmielić. Zwłaszcza gdy nie wiesz, jak sobie z nią poradzić.

Tymczasem dostosowanie komunikacji do jej stylu może być kluczem do wygranej.

Historia negocjacji pokazuje, że wykorzystanie wiedzy o stylach myślenia w komunikacji to klucz. Ale co z efektywnym podziałem zadań?

Postaw na wszystkie style!

Przypomnij sobie projekt, w którym ostatnio brałeś udział. Pewnie znalazłeś się w zespole z różnorodnymi stylami myślenia. Założę się, że niektórzy doprowadzali Cię do szewskiej pasji, podczas gdy z innymi czułeś nieziemskie flow.

Czy wiedziałeś, jak rozmawiać z każdym z nich? Bo każdy styl ma inne potrzeby i oczekiwania, o których opowiadałam w serii artykułów o stylach MaxieDISC.

Jednak najważniejsze jest to, że w skutecznym zespole nie może zabraknąć żadnego z nich.

Twoja historia w świecie MaxieDISC

zarządzanie projektem i zespołem maxiedisc

Każdy z nas ma swoją historię w biznesie online. Wyobraź sobie, jak dzięki zrozumieniu stylów myślenia możesz odmienić własne projekty i usprawnić pracę zespołu. Czy dostrzegasz ten potencjał?

Model MaxieDISC to klucz do wzmocnienia Twojego zespołu. Twój biznes online ma ogromne pole do popisu, a Ty zyskujesz wiedzę, która pomoże Ci tworzyć skuteczną komunikację i osiągać cele biznesowe. Rozpocznij tę historię już dziś i zobacz, jak MaxieDISC może zmienić Twoje życie zawodowe na lepsze.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM