Женщина в бизнесе wing person

Женщина в бизнесе – какого это? Как на самом деле выглядит наша жизнь? Она непроста. Эту роль мы совмещаем с ролью матери, жены, домохозяйки, и к тому же еще женщины, которой в XXI веке нужно не только соперничать с мужчинами, но еще отстаивать свои права за свободу выбора. Хочешь узнать, о чем я? Послушай.

Женщина в бизнесе – opis odcinka:

Tak się niefortunnie złożyło, że publikacja tego podcastu zbiegła się z istotnymi, przełomowymi wręcz wydarzeniami w Polsce, z protestami i Strajkiem Kobiet. I chociaż z założenia Skorogovorki v dushe miały być lekkimi, zabawnymi obrazkami z życia tłumacza-przedsiębiorcy, nie da się ukryć, że moja biznesowa codzienność jest nieodłącznie związana z tym, co dzieje się dookoła.

Dlatego odcinek Женщина в бизнесе dedykuję wszystkim dzielnym kobietom – tym, które nie tylko aktywnie walczą podczas pandemii za wolność wyboru oraz tym, które każdego dnia toczą inną walkę – za zdrowie i życie swoich dzieci (oraz własne).

I chociaż sama mam zdrowe dziecko i moja ciąża przebiegała podręcznikowo, to przez szereg lat na co dzień pracowałam z kobietami, które nie miały tyle szczęścia.

Jestem tłumaczem, dziennikarką, copywriterem – ogólnie rzecz biorąc, humanistką. Ale przez 6 lat pracowałam w klinice leczenia niepłodności i każdego dnia spotykałam tam silne, wspaniałe pacjentki, które robiły wszystko, co w ich mocy, żeby powiększyć swoją rodzinę. Brały urlopy, zwolnienia, szukały sposobów, żeby wykorzystać szansę na zdrowe, bezpieczne macierzyństwo. A nie zawsze była to łatwa walka. Często towarzyszyły jej łzy, smutek, frustracja i mnóstwo innych emocji, które sama wchłaniałam jak gąbka.

Женщина в бизнесе – jak to jest w praktyce?

tłumaczenia medyczne język obcy wing person

Chcesz wiedzieć, jak w rzeczywistości wygląda codzienność kobiety, która prowadzi własny biznes? Nie jest to bułka z masłem. Wiele z nas łączy tę rolę z innymi – mamy, żony, gospodyni domowej. A do tego w XXI wieku musimy nie tylko rywalizować z mężczyznami, ale również bronić własnych praw i wolności wyboru.

I nie ma w tym nic patetycznego, jest to po prostu smutne.

Ale żeby nie było tak pesymistycznie, podkreślam, że ani przez chwilę nie żałowałam swojego wyboru. Pracuję tak, jak zawsze marzyłam, jak prawdziwa businesswoman –  женщина в бизнесе – i rozwijam swój biznes w zgodzie ze sobą.

A jak do tego doszło? O tym opowiem Ci w kolejnych odcinkach!

Do usłyszenia za tydzień!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM