русские скороговорки wing person

„Шла Саша по шоссе и сосала сушку… А вот Сонька, Сашкина подружка…” Кто любит русские скороговорки? Я! Хочешь послушать, как и зачем я каждую неделю ломаю язык? Давай поломаем вместе!

Русские скороговорки – opis odcinka:

Trudno mi teraz w to uwierzyć, ale był taki moment podczas studiów, kiedy wymiatałam w русские скороговорки, czyli łamańce językowe. Oczywiście było to już po tym, jak przeżyłam dwa semestry z fonetyki i fonologii.

Na trzecim roku studiów dziennikarskich popełniłam nawet monodram na zajęciach z impostacji, którego punktem kulminacyjnym była właśnie rosyjska wersja „Suchą szosą szedł Sasza do suszarni suszyć śliwki…”.

W tym krótkim odcinku podcastu Skorogovorki v dushe możecie posłuchać kilka moich ulubionych łamańców językowych, które próbowałam poskromić podczas studiów podyplomowych dla tłumaczy ustnych i pisemnych języka rosyjskiego. Bawcie się dobrze!

Русские скороговорки – do czego można wykorzystać łamańce językowe?

русские скороговорки wing person

Skorogovorki to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie wymowy i rozgrzewka, która przyda Ci się, jeżeli nagrywasz podcast czy jakikolwiek materiał audio lub wideo. A jeśli do tego ćwiczysz w języku obcym – tak jak ja – dodatkowo uczysz się prawidłowej wymowy i rozluźniasz swój aparat mowy 🙂

Same plusy!

To co, na czym dzisiaj łamiemy język? 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INSTAGRAM